Dezinfekcia ozónom?
5 dôvodov, prečo na ňu staviťV prípade záujmu nás neváhajte nezáväzne kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Alebo nás priamo kontaktujte na tel. čísle:

+421 910 187 331
Dezinfekcia ozónom je efektívna metóda, čo dokáže zbaviť priestory i najmenších nečistôt a pachov. Má aj ďalšie výhody. Tu je 5 dôvodov, prečo ju využiť.

Každý  raz za čas potrebuje niečo dôkladne vyčistiť. Podnikateľ sklad, prevádzku či kanceláriu. Domácnosti príbytky alebo auto. Ako ísť v takých prípadoch na vec skutočne efektívne? Vsadiť môžete na dezinfekciu ozónom. O čo ide? V skratke o dôsledné zatočenie aj s tými najmenšími nečistotami, prípadne zápachom.

Daný postup je založený, ako už jeho názov napovedá, na ozóne. Ten je vospolok s ďalšími látkami súčasťou nášho každodenného života, no práve ozón je však najsilnejším prírodným dezinfikačným činidlom. Ide o plyn, ktorý má mimoriadne silné oxidačné účinky.

Ako funguje spomínaná metóda? Za pomoci špeciálneho prístroja (ozónového generátora) je vháňaný ozonizovaný vzduch všade, kam treba. Takýto postup má svoje pozoruhodné výhody: tu je 5 z nich.

Hĺbková očista

Ozón je plynná látka, ktorá sa dostane i do tých najmenších miest či škár. Funguje podobne ako dym. Má totiž molekuly násobne menšie než aerosól.

A, čo nastane, keď sa tento plyn dostane tam, kde treba? Začne byť vskutku dobrý sluha. Za všetko hovoria dôležité cifry – jeho účinnosť je 99,9 % a treba vedieť, že je 3000-krát účinnejší  než chlórovanie.

Ekologický a šetrný k zdraviu

Čoraz viac z nás dbá na enviromentálne hľadisko. To sa týka, samozrejme, aj produktov, ktoré používame. A tu ozón alebo “aktívny kyslík” má tiež čo ponúknuť. Za jeho pomoci je totiž dezinfekcia vykonávaná mimoriadne ekologickým spôsobom.

Funguje na prírodnej báze, ktorá je šetrná k prostrediu i k nášmu zdraviu. Navyše, ozónová dezinfekcia nezanecháva po sebe nebezpečný zvyškový materiál. Ide tak o bezpečné, zelené a k nášmu zdraviu šetrné riešenie.

V čase chorôb a korony

Ozónové dezinfikovanie dokáže zatočiť s vírusmi, baktériami, mikroorganizmami i plesňami. Vie ich efektívne a rýchlo zabiť. Je tak vhodné na dezinfekciu aj pre zdravotnícke zariadenia alebo v čase výskytu chorôb a koronavírusu. Vo všetkých takýchto situáciách je žiaduce účinne dezinfikovať priestory. A to najmä také, kde sa združuje viac ľudí alebo tie, kde sa môžu roznášať všakovaké infekcie.

Nezanecháva pachy

Dezinfikovať ozónom má aj ďalšiu výhodu. Toto riešenie po sebe nezanecháva nepríjemné dozvuky v podobe zápachu. Ozón má samorozkladné vlastnosti. Po vykonaní prác tak po ňom neostáva nepríjemný smrad. A navyše, človeka poteší vyčistený vzduch. Tento plyn pri aplikácii v priestore zlikviduje akékoľvek pachy, pochádzajúce od živočíchov, cigaretového dymu atď.

Široké využitie

Dezinfekciu tzv. živým kyslíkom môžu využívať obchody, reštaurácie, hotely, nákupné centrá. Vhodná je tiež pre vozidlá, ventilačné a klimatizačné systémy, príbytky.

Keďže ide o vyhovujúcejšie riešenie ako chlórovanie a chemické dezinfikovanie, vhodné je i pre alergikov, rodiny s deťmi a astmatikov. Často preto tento postup využívajú i škôlky a podobne.

Pri vykonávaní dezinfekcie ozónom je potrebné, aby na mieste neboli ľudia, zvieratá ani rastliny. Pri realizovaní prác je totiž v priestore mnohonásobne zvýšená koncentrácia tohto plynu. Treba vedieť, že ozón je v zvýšených dávkach nebezpečný.

Dezinfekciu s jeho využitím by preto mali vykonávať vycvičení pracovníci. Staviť na vyškolených profesionálov pri tejto metóde je viac ako vhodné. Naša firma TUZU nimi disponuje a vie poradiť, prípadne vysvetliť aj ďalšie podrobnosti. Kontaktuj nás a zisti viac.

Dezinfekcia ozónom CENNÍK

Základné čistenie a dezinfekcia bytových a nebytových priestorov

Priestory do 150 m2

0,20€ s DPH/m3* (0,17€ bez DPH/m3)

Priestory nad 150 m2

Dohodou

Odstraňovanie zápachov, likvidácia plesní

Max. 1,50€ s DPH/m3* (1,25€ bez DPH/m3)

Čistenie a dezinfekcia klimatizácie a interiéru vozidla

1 osobné auto

20€ s DPH (16,67€ bez DPH)

3 a viac osobných áut

15€ s DPH/vozidlo (12,50€ bez DPH)

5 a viac osobných áut

10€ s DPH/vozidlo (8,33 bez DPH)

Minibusy, autobusy, ťahače a iné dopravné prostriedky

cena na základe dohody a objemu čisteného priestoru

Čistenie a dezinfekcia štandardných bytových priestorov

1-izbový byt

25- 30,00 € s DPH

2-izbový byt

35,00 € s DPH

3-izbový byt

45,00 € s DPH

Rodinné domy

100-150 € s DPH

Objednajte si základné čistenie a dezinfekciu bytu, rodinného domu ozónom a pri objednávke

Nad 30€ s DPH
čistenie a dezinfekcia klimatizácie a interiéru jedného vozidla

5€ s DPH (4,17 bez DPH)

Nad 50€ s DPH
čistenie a dezinfekcia klimatizácie a interiéru jedného vozidla

ZADARMO

V cenách nie je zahrnutá cena za dopravu. Vo Zvolene a jeho okoli je doprava zadarmo. Ďalej je cena 0,36€ s DPH za km (0,30 bez DPH). Cena sa počíta za cestu tam aj späť. V prípade väčšej objednávky sa cena počíta individuálne. 

Minimálna cena objednávky je 20€ s DPH.V prípade záujmu nás neváhajte nezáväzne kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Alebo nás priamo kontaktujte na tel. čísle:

+421 910 187 331